Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Europejskie Dni Dziedzictwa 2009 – Zabytkom na odsiecz! Szlakiem grodów, zamków i twierdz

Europejskie Dni Dziedzictwa, zainicjowane przez Radę Europy w 1991 roku, są obecnie wspólną akcją Rady Europy i Komisji Europejskiej. Obywatele 49 państw we wrześniu każdego roku łączą się pod jedną flagą, by poznawać własne dziedzictwo kulturowe w jego bogactwie i różnorodności. Wydarzenie to, obejmujące zasięgiem cały kontynent, jest największą akcją edukacyjną, łączącą poszczególne kraje we wspólnym działaniu na rzecz ochrony i propagowania regionalnych odrębności kulturowych, składających się na nasze europejskie dziedzictwo.

W trakcie obchodów udostępniane są szerokiej publiczności zabytkowe obiekty i miejsca kultury, jak: muzea, skanseny, parki, ogrody – także te na co dzień niedostępne. Można je zwiedzić bezpłatnie, a ponadto wziąć udział w przygotowanych przez organizatorów atrakcjach: wystawach, koncertach, wykładach, wycieczkach śladami historii, warsztatach artystycznych itp.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, Muzeum w Łęczycy włączyło się w ogólnoeuropejską akcję Europejskich Dni Dziedzictwa. 19 września zorganizowana została wycieczka zabytkoznawcza. W programie znalazło się zwiedzanie zamków w następujących miejscowościach: Besiekiery, Borysławice Zamkowe, Koło, Oporów oraz Łowicz. Głównym założeniem wycieczki było zastanowienie się zwiedzających nad sposobem przywrócenia do życia zapomnianych i niszczejących zabytków.


Wszystkie osoby, które były na wycieczce, prosimy o przysyłanie zdjęć na adres muzeum@zamek.leczyca.pl
Najlepsze fotografie zostaną umieszczone z podpisem autora na stronie internetowej naszego zamku. Ze względu na ograniczenia techniczne prosimy przesyłać zdjęcia o rozdzielczości nie większej niż 1024 x 800.


Ruiny zamku w Besiekierach

Ruiny zamku w Borysławicach Zamkowych

W drodze do zamku w Kole


Jedna z sal Muzeum w Oporowie

Dla uczestników wycieczki przygotowaliśmy krótki kurs strzelania z łuku

Dawne plany zamku w Łowiczumuzeum@zamek.leczyca.pl

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz