Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!

III Międzypowiatowe Obchody Dnia Świętego Huberta w Łęczycy

24 października 2009 r., już po raz trzeci, Łęczyca gościła myśliwych dziękujących świętemu Hubertowi za mijający rok. Na placu T. Kościuszki, dziedzińcu zamkowym oraz na łąkach tumskich odbywały się liczne atrakcje dla łęczycan oraz przyjezdnych turystów. Impreza rozpoczęła się odegraniem sygnałów myśliwskich oraz przywitaniem zaproszonych gości. W dalszej części oglądaliśmy między innymi występ zespołu „Par Force”, prezentacje psów myśliwskich, sokołów i ptaków łowczych, pokaz szermierki artystycznej. Przy pięknie przystrojonych stoiskach gromadzili się myśliwi ubrani w galowe mundury.


Pokaz psów myśliwskich

Pogoń za "lisem"

Od lewej: Jan Bokszczanin i Jacek Smoczyński


O godzinie 13.00 w kościele OO. Bernardynów odbyła się Msza Hubertowska. Po zakończeniu barwny korowód myśliwych udał się na dziedziniec zamkowy. Tam też odbyło się ślubowanie, nadanie sztandaru, wręczenie medali. W tle rozbrzmiewał koncert sygnalistów myśliwskich. Otwarta została również, przygotowana przez Muzeum w Łęczycy, wystawa „Co roku rykowisko” (fotografie Andrzeja Wierzbieńca). W sieni zamkowej zaprezentowane zostały prace plastyczne dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łęczycy. Każdy kto chciał mógł także sprawdzić celność oka w konkurencji łuczniczej. Prosto z dziedzińca zamkowego zebrani goście udali się na łąki tumskie, gdzie mogliśmy podziwiać bieg chartów za zającem, pokaz szermierczy, pokaz pracy sokoła z psem podsokolim-pointerem, bieg konny za lisem.

III Międzypowiatowe Obchody Dnia Świętego Huberta w Łęczycy zakończyły się koncertem w kościele OO. Bernardynów w Łęczycy. Na organach zagrał Jan Bokszczanin natomiast na trompe de chasse Jacek Smoczyński. W programie koncertu znalazły się utwory między innymi Johanna Sebastiana Bacha, Josepha Haydna, Antonio Vivaldiego i Franza Schuberta.

Łęczycki Hubertus przeszedł już do historii. Do zobaczenia w przyszłym roku…


Odegranie sygnałów myśliwskich

Po Mszy Hubertowskiej

Wręczenie pamiątkowych medali


Andrzej Wierzbieniec zapraszający na wystawę swych fotografii

"Co roku rykowisko"

Zwycięzca pogoni za "lisem"muzeum@zamek.leczyca.pl

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz