Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!


11 października w kościele OO. Bernardynów odbył się, zorganizowany przez Muzeum w Łęczycy, spektakl poetycko - muzyczny „Z obłoków na ziemię”, opracowany i wyreżyserowany przez Jana Nowickiego, aktora Teatru Starego w Krakowie, na podstawie poezji ks. Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana i Jana Nowickiego, z oryginalną muzyką Marka Stryszowskiego i Cezarego Chmiela. W spektaklu wystąpił Jan Nowicki oraz muzycy z zespołu jazzowego De profundis w składzie: Cezary Chmiel (instrumenty klawiszowe), Marek Stryszowski (saksofon, klarnet, śpiew) oraz Krzysztof Bodzoń (kontrabas elektryczny).


Wszystkich zebranych powitał O. Salwator Bartosik – gwardian Klasztoru OO. Bernardynów w Łęczycy

Spektakl rozpoczął się solowym występem Marka Stryszowskiego

Zespół jazzowy De profundis


W oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru

Cezary Chmiel

Od lewej: Krzysztof Bodzoń i Marek Stryszowski

Tematem przedstawienia „Z obłoków na ziemię” jest rozmowa z Panem Bogiem o przemijaniu, prawdzie, miłości, miłosierdziu i wierze, ze szczególnym uwzględnieniem postaci ks. Jana Twardowskiego i jego postrzegania współczesnego świata. Wszystko to prezentowane z dużą dozą humoru i satyry.

Spektakl, który zgromadził we wnętrzu kościoła OO. Bernardynów ponad 300 osób, wywarł na wielu ogromne wrażenie (o czym świadczą wpisy do specjalnie przygotowanej księgi pamiątkowej: Byłam i w obłokach i na ziemi...Wszędzie było przepięknie; Wzruszenie ogromne, sięgające nieba; Z nieba na ziemię – a ja byłam w niebie itp). Publiczność nie kryła wzruszenia gdy Jan Nowicki przytaczał fragmenty wierszy ks. Jana Twardowskiego, czy też Bolesława Leśmiana. Wszystko to w pięknej oprawie muzycznej przygotowanej przez zespół De profundis.

Spektakl „Z obłoków na ziemię” zrealizowany został w ramach projektu „Łęczycka jesień teatralna” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jan Nowicki w spektaklu "Z obłoków na ziemię"
Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz