Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-








Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:













Zajęliśmy II miejsce !!!






Recital muzyczno – literacki „A to Polska właśnie”

19 października w Domu Kultury w Łęczycy odbył się, zorganizowany przez Muzeum w Łęczycy, recital muzyczno – literacki „A to Polska właśnie”. W sali widowiskowej Domu Kultury wystąpił Janusz Zakrzeński, wybitny aktor Teatru Polskiego w Warszawie, przy akompaniamencie Andrzeja Płonczyńskiego – współtwórcy i akompaniatora „Podwieczorku przy mikrofonie”.


Janusz Zakrzeński

Andrzej Płonczyński

Łęczycka publiczność

W spektaklu, oprócz wspomnień z życia artysty, usłyszeliśmy najpiękniejsze teksty literackie (m.in.: „Zemsta” i „Nad Niemnem”) oraz motywy muzyczne (m.in.: „Pieśni legionowe”) skłaniające do refleksji nad dziejami Polski. Janusz Zakrzeński wspólnie z Andrzejem Płonczyńskim zachwycili łęczycką publiczność, która bardzo często i żywiołowo reagowała burzami oklasków. W spektaklu było wszystko - chwile radości i śmiechu, ale także chwile wzruszenia i zadumy (np.: przy wspólnym śpiewaniu „Pieśni legionowych” artysty z publiką).

Spektakl „A to Polska właśnie” zrealizowany został w ramach projektu „Łęczycka jesień teatralna” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Janusz Zakrzeński i Andrzej Płonczyński w spektaklu „A to Polska właśnie”







Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz