Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Najpiękniejsze pieśni kompozytorów polskich

15 października w Ratuszu Miejskim odbył się koncert Danuty Dudzińskiej (sopran, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie śpiewu prof. Grażyny Krajewskiej-Ambroziak) oraz Bogny Dulińskiej (fortepian, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego i ad. Janusza Grzelązki) Najpiękniejsze pieśni kompozytorów polskich. Koncert odbył się z okazji 160 – lecia śmierci wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina.
W programie znalazły się znane utwory takich kompozytorów jak: Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz, Stanisław Moniuszko, czy też Stanisław Maklakiewicz. Koncert wywołał wiele wzruszeń wśród przybyłych melomanów. Znakomity głos Danuty Dudzińskiej w połączeniu ze świetną grą Bogny Dulińskiej idealnie współgrały w zabytkowych wnętrzach odrestaurowanego ratusza.


Bogna Dulińska w solowym występie

Bogna Dulińska i Danuta Dudzińska we wnętrzu Ratusza Miejskiego

Danuta Dudzińska

Po koncercie

Muzeum w Łęczycy składa podziękowania p. Kazimierze Grabowskiej z kwiaciarni przy ul. Dominikańskiej 2 za piękne wykonanie oraz ufundowanie kwiatów na czwartkowy koncert.

Danuta Dudzińska - Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie śpiewu prof.Grażyny Krajewskiej-Ambroziak. Przez szereg lat związana z Teatrem Wielkim w Łodzi, obecnie współpracuje z Operą Gdańską, Bydgoską i Operą Szczecińską. Artystka ma na swoim koncie wiele pierwszoplanowych partii operowych, prowadzi ożywioną działalność koncertową, współpracując m.in. z Agencją Artystyczną Bogusława Morki. Pracuje również na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Bogna Dulińska - pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie fortepianu prof. T.Chmielewskiego i ad. J.Grzelązki. Laureatka wielu Konkursów Pianistycznych i Kameralnych. Obecnie pracuje jako wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi, koncertuje zarówno w kraju, jak i poza granicami(Japonia, Niemcy, Kanada, Szwecja).Współpracuje na stałe z saksofonistą koncertującym, Pawłem Gusnarem.
Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.