Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
II Sejmik Staropolski w Łęczycy

26 kwietnia, po raz drugi w naszym mieście, odbył się Sejmik Staropolski. Impreza rozpoczęła się punktualnie o 11.11 przed budynkiem Ratusza Miejskiego. Stamtąd, kolorowy pochód uczestników i widzów przemaszerował na dziedziniec zamkowy. W programie tegorocznego sejmiku znalazły się m.in.: pokazy artyleryjskie, łucznicze, pojedynki na broń białą oraz XVII – wieczna musztra wojskowa w wykonaniu Bractwa Herbowego Ziemi Rawskiej (powstałego w 1999 r.), zabawy plebejskie, koncert orkiestr strażackich z Łęczycy i partnerskiego miasta Penzlin z Niemiec. Tego dnia, po raz kolejny, wręczono także panu Arturowi Kłoczce tytuł honorowego kasztelana zamku łęczyckiego. Tytuł ten jest jednoroczną nagrodą przyznawaną zwycięzcy licytacji zamku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Przemarsz ulicami miasta

Wjazd na dziedziniec zamkowy

Przygotowanie do salwy armatniej


Prezentacja chorągwi Zygmunta III Wazy przez Rafała Koperkiewicza

Nie uciekniesz nam bratku...

Inscenizacja pojmania


Ratuj się kto może

Powrót do XVII w...

"Na śmierc, nie na niewolę"...


Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz