Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!

Współpraca Miasta Łęczyca z Politechniką Łódzką

Z inicjatywy Burmistrza Miasta Łęczyca – Andrzeja Olszewskiego Miasto Łęczyca nawiązało współpracę z Politechniką Łódzką. Współpraca z uczelnią ma się koncentrować na współpracy z Wydziałem Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska. Już w roku akademickim 2009/2010 uczelnia wprowadzi na kierunkach studiów zajęcia związane z rozwojem Łęczycy i regionu łęczyckiego. WIĘCEJ >>Uczelnia będzie rozwijać zaangażowanie studentów w prace studialne oraz projektowe w ramach prowadzonych zajęć dydaktycznych w formie projektów semestralnych, praktyk studenckich, seminariów, projektów dyplomowych. Pomoc na jaką może liczyć miasto to: wdrażanie innowacyjnych technologii i metod związanych z przygotowaniem opracowań projektowych dotyczących rewitalizacji Łęczycy, opracowaniem projektów koncepcyjnych w zakresie zagospodarowania i urządzania terenów zieleni oraz obiektów rekreacyjnych w naszym mieście, wykonywaniem inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej obiektów i prowadzeniem badań architektonicznych.

W ramach rozpoczętej współpracy w dniu 2 grudnia 2009r. Burmistrz Miasta Łęczyca- Andrzej Olszewski oraz Dyrektor Muzeum – Andrzej Borucki przedstawili na Kolegium Konsultacyjnym przy Instytucie Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej zagadnienia dotyczące rewitalizacji Miasta Łęczycy oraz problemy związane z funkcjonowaniem i konserwacją Zamku w Łęczycy.

Zebraniu przewodniczył prof. dr hab. Krzysztof Pawłowski - wybitny znawca konserwacji zabytków, Wiceprezes Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków.
Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz