Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!


Etapy realizacji projektu:

Etap I (1.12.2008 - 15.01.2009)

 • Konkurs na koncepcję artystycznego zagospodarowania – w ciągu jednej doby – pomieszczeń dawnego klasztoru i więzienia w Łęczycy. Do udziału w konkursie dopuszczeni są doktoranci, studenci studiów dyplomowych i jednolitych studiów magisterskich związani z Pierwszą Pracownią Interdyscyplinarną pod kierunkiem Prof. Zbigniewa Bajka.
 • Zaproszenie do udziału w projekcie doktorantów i studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Ostrawskiego /Czechy/ oraz grupy artystów związanych z Łęczycą

Etap II (luty – maj 2009)

 • Spotkania integracyjne uczestników projektu – wyjazdy do Łęczycy, Ostrawy i Krakowa
 • Przygotowanie akcji promującej projekt – opracowanie identyfikacji wizualnej projektu, opracowanie strony internetowej, informacja do mediów /pozyskiwanie patronów medialnych/
 • Cykl spotkań-wywiadów z osobami związanymi z tematem projektu /psycholog więzienny, kapelan pracujący w więzieniu, więźniowie – w tym więźniowie polityczni, strażnik/. Rejestracja i opracowanie w/w rozmów do druku.
 • Indywidualne przygotowania uczestników projektu do wyjazdu do Łęczycy i pobytu w budynkach więzienia
 • Przygotowanie wystawy „powitalnej” w Galerii Miejskiej w Łęczycy

Etap III (22 – 27.06.2009)
Pobyt uczestników projektu w Łęczycy.

 • dzień 1: przyjazd do Łęczycy i montaż "wystawy na powitanie" złożonej z prac uczestników projektu (Galeria Miejska w Łęczycy)
 • dzień 2: zwiedzanie miasta oraz wernisaż „wystawy na powitanie”
 • dzień 3: zapoznanie uczestników z obiektami więzienia, przygotowania techniczne.
 • dzień 4: twórcy "osadzeni" na 24 godziny w murach więzienia instalują tam swoje obiekty, projekcje wideo lub prowadzą działania performatywne. Prowadzona jest dokumentacja fotograficzna i filmowa wszystkich dzieł, ze szczególnym naciskiem na kontekst i specjalne walory miejsca.
 • dzień 5: demontaż powstałych prac. Zwiedzanie okolic Łęczycy /m.in. wizyta w Tumie/
 • dzień 6: powrót

Etap IV (lipiec – wrzesień 2009)
Opracowanie materiałów „wyniesionych” z pobytu w Łęczycy. Przygotowanie prac plastycznych i teoretycznych. Przygotowanie i wydrukowanie albumu będącego podsumowaniem całości.

Etap V (październik 2009)
Wystawa powstałych prac i dokumentacji w Galerii Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Galerii Fundacji Cornu Amaltheae w Krakowie. Wernisaż z udziałem twórców, władz miejskich i powiatowych Łęczycy, profesorów i studentów Krakowskiej ASP oraz zaproszonych gości.

Etap VI (2009 – ....)
Prezentacja prac i dokumentacji /dorobku uczestników projektu/ w Łęczycy – być może w murach więzienia. Kolejne wystawy i prezentacje w galeriach polskich i zagranicznych.

Organizatorzy projektu:

Pierwsza Pracownia Interdyscyplinarna Prof. ASP Zbigniewa Bajka na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Wydział Sztuki Uniwersytetu Ostrawskiego

we współpracy ze
Starostwem Powiatowym w Łęczycy,
Urzędem Miasta Łęczyca,
Muzeum na Zamku w Łęczycy,
Galerią Malarstwa ASP,
Lokalną Organizacją Turystyczną Ziemi Łęczyckiej
Fundacją Cornu Amaltheae w Czeskim Cieszynie.

Więcej informacji na stronie www.wymiary-wolnosci.comMuzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz