Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!

III Sejmik Staropolski w Łęczycy

25 kwietnia, już po raz trzeci, odbył się w naszym mieście Sejmik Staropolski. Impreza, osadzona w realiach XVII wieku, rozpoczęła się pokazem Rajców Miejskich przed łęczyckim ratuszem. Stąd też kolorowo ubrany orszak wyruszył na dziedziniec zamkowy. Po przywitaniu wszystkich zebranych przez Burmistrza Miasta Łęczycy – Andrzeja Olszewskiego rozpoczęła się główna część imprezy. Pokazy artyleryjskie oraz zabawy dla publiczności przygotowała Brać Herbowa Ziemi Rawskiej. Przed łęczycką publicznością zaprezentowali się również najmłodsi jej mieszkańcy – dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4, które wystąpiły ze spektaklem pt.: „Boruta”. Sejmik Staropolski stał się również okazją do podziękowania wszystkim wolontariuszom biorącym udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach ubiegłych przyznano(co stało się już tradycją) panu Arturowi Kłoczce tytuł Honorowego Kasztelana Zamku Łęczyckiego. Jest to jednoroczna nagroda przyznawana zwycięzcy licytacji naszego Zamku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Za chwilę rozpocznie się III Sejmik Staropolski w Łęczycy

Przemarsz orszaku na dziedziniec zamkowy

Kto silniejszy, czyli jedna z zabaw plebejskich


Spektakl „Boruta”

Burmistrz Miasta Łęczycy – Andrzej Olszewski wręcza tytuł Honorowego Kasztelana Zamku Łęczyckiego Arturowi Kłoczce.

Artur Kłoczko otrzymał również podziękowania od gości przybyłych z Penzlin (miasta partnerskiego Łęczycy)


Przygotowania do salwy armatniej

Już po wszystkim…


Mistrz Ceremonii przygotowuje kolejną salwę

„Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”


muzeum@zamek.leczyca.pl

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz