Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!


Dwa dni z Teatrem TM

12 listopada odbył się, zorganizowany przez Muzeum w Łęczycy w ramach projektu „II Łęczycka jesień teatralna”, spektakl „Eksperyment Adam i Ewa”. Na deskach Domu Kultury w Łęczycy wystąpili znakomici aktorzy warszawskiego Teatru TM - Agnieszka Sitek oraz Tomasz Mędrzak. Spektakl, zrealizowany na podstawie „Pamiętników Adama i Ewy” Marka Twaina, jest zabawną próbą opisywania biblijnego początku świata z dwóch całkowicie przeciwstawnych punktów widzenia: kobiety i mężczyzny. Różne podejście do życia i świata, chwilowe rozstania i szybkie powroty do siebie, a przy tym wszystkim wzajemna i silna zależność bohaterów, przetrwały w relacjach damsko-męskich do dnia dzisiejszego czyniąc dzieło Marka Twaina ponadczasowym. Znakomity i pełen humoru tekst, świetna gra aktorów oraz żywiołowe reakcje licznie zebranej publiczności złożyły się na sukces piątkowego spektaklu, czyniąc go niezapomnianym.

Następnego dnia w łęczyckim Domu Kultury odbyły się, zorganizowane przez Muzeum w Łęczycy w ramach projektu „II Łęczycka jesień teatralna”, warsztaty teatralne prowadzone przez Agnieszkę Sitek i Tomasza Mędrzaka. Tematyka zajęć związana była przede wszystkim ze „Ślubami panieńskimi” Aleksandra Fredry. Po krótkim wprowadzeniu, ciekawostkach związanych z życiem i twórczością pisarza, aktorzy - wcielając się w kilka ról - odegrali fragmenty „Ślubów panieńskich”. Po zakończeniu pani Agnieszka i pan Tomasz odpowiadali na pytania widzów oraz zdradzali sekrety zawodu aktora teatralnego. Nie zabrakło również kilku ciekawych anegdot związanych z pracą w teatrze. Na koniec kilku uczestników warsztatów zostało zaproszonych przez bohaterów wieczoru do sprawdzenia swych aktorskich umiejętności.


Nad optymalnym oświetleniem spektaklu pracował Dariusz Kuś z Domu Kultury w Łęczycy

Scenografia do spektaklu "Eksperyment Adam i Ewa"

Zapoznanie się aktorów z warunkami scenicznymiTomasz Mędrzak podczas próby do spektaklu
Po dwudniowej pracy przyszedł czas na rozdawanie autografów i wpisy do księgi pamiątkowejMuzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.