Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!


Monodram Wojciecha Wysockiego „Życiorys”

17 października odbył się, zorganizowany przez Muzeum w Łęczycy w ramach projektu „II Łęczycka jesień teatralna”, spektakl poetycko – muzyczny „Życiorys” na podstawie poezji Zbigniewa Herberta. Na deskach Domu Kultury wystąpił Wojciech Wysocki – wybitny aktor i recytator Teatru Dramatycznego w Warszawie, odtwórca kilkudziesięciu ról teatralnych i filmowych.

Monodram „Życiorys”, który powstał według scenariusza i reżyserii Wojciecha Wysockiego, składa się z kilku połączonych w sceniczną całość utworów Zbigniewa Herberta obejmujących szeroki i zróżnicowany zakres tematyczny. Bohater wieczoru, słowami „Księcia Poetów”, przedstawił publiczności różne ujęcia, przejawy i barwy życia charakterystyczne dla twórczości jednego z najważniejszych polskich poetów XX w. Monodramowi „Życiorys”, oprócz oprawy muzycznej, towarzyszyła projekcja multimedialna zdjęć autorstwa Emilii Gowin-Pacuły (absolwentki Uniwersytetu Warszawskiego i Jagiellońskiego ze specjalizacją w zakresie komunikacji społecznej, dziennikarstwa i fotografii). Prezentowane na ekranie fotografie ściśle nawiązywały do spektaklu, tworząc z nim spójną całość. Po występie Wojciecha Wysockiego widzowie mogli obejrzeć, przygotowaną w sali widowiskowej Domu Kultury, wystawę zdjęć autorstwa Emilii Gowin-Pacuły. Wystawa „Impresje Herbertowskie”, która potrwa do 23 listopada stanowiąc promocję całego projektu „II Łęczyckiej jesieni teatralnej”, nawiązuje do treści spektaklu będąc niejako jego ilustracją.

Monodram „Życiorys” zachwycił wszystkich zebranych słuchaczy. Na chwilę oderwaliśmy się od codzienności, wsłuchując się w każde słowo wypowiadane przez artystę. Kunszt aktorski, oprawa spektaklu połączonego z wystawą na długo pozostaną w naszej pamięci.

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.