Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
III Łęczycka Jesień Teatralna - Wiersze, które lubię

4 grudnia w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy byliśmy świadkami niezapomnianego wieczoru poetyckiego z Katarzyną Łaniewską. Bohaterka wieczoru – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, jurorka wielu ogólnopolskich festiwali recytatorskich, a także artystka współpracująca z Teatrem TM w Warszawie zaprezentowała publiczności poezję, którą sama podzieliła na trzy bloki tematyczne: klasyka, o miłości oraz wiersze związane z bogiem, honorem i ojczyzną. W repertuarze artystki znalazły się m.in.: piękne i wzruszające interpretacje fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, poematu „Beniowski” Juliusza Słowackiego, czy też nadal aktualne utwory o przedwojennej Warszawie – takie jak teksty Juliana Tuwima z kabaretu „Qui Pro Quo”. Na zakończenie aktorka, odpowiadając na liczne pytania widzów, opowiedziała o swojej pracy zawodowej (zdradzając przy okazji trochę anegdot obecnych na co dzień w tym zawodzie) oraz poruszyła kwestie związane ze stanem dzisiejszej kultury.


Na kilka chwil przed spotkaniem z artystką…


Sala widowiskowa Domu Kultury ponownie zapełniła się widzamiKatarzyna Łaniewska


Po spotkaniu przyszedł czas na rozdawanie autografów…

… i wpisów do książki autorstwa Katarzyny ŁaniewskiejMuzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz