Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Drugi pokój

11 grudnia w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbył się, zorganizowany w ramach III edycji Łęczyckiej Jesieni Teatralnej, spektakl autorstwa Zbigniewa Herberta „Drugi pokój”. Przed licznie zebraną widownią wystąpili Agnieszka Sitek i Tomasz Mędrzak – aktorzy związani z warszawskim Teatrem TM (dawnym Teatrem Ochoty). Spektakl – jednoaktówka wyreżyserowany przez Tomasza Mędrzaka jest adaptacją sceniczną słuchowiska radiowego Zbigniewa Herberta. Przedstawienie, jego piękny i poetycki język ukazuje, a zarazem podkreśla brutalną rzeczywistość i bezwzględność dwojga cynicznych bohaterów, którzy wyczekują na śmierć staruszki mieszkającej w drugim pokoju. Ważną rolę odgrywa w spektaklu trzeci bohater – cisza (charakterystyczna dla poezji Zbigniewa Herberta).

Po spektaklu odbyło się spotkanie z artystami, na którym poruszone zostały kwestie związane ze stanem dzisiejszej kultury. Bohaterowie wieczoru odpowiadali również na pytania publiczności, a także zdradzili kilka anegdot obecnych na co dzień w zawodzie aktora.

III edycja Łęczyckiej Jesieni Teatralnej przeszła już do historii. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami trzy niezapomniane niedzielne wieczory (na każdym spektaklu gościliśmy komplet publiczności). Dziękujemy również instytucjom, które pomogły nam w realizacji III Łęczyckiej Jesieni Teatralnej (Łódzki Dom Kultury – Dyrektor Zbigniew Ołubek, Dom Kultury w Łęczycy – Dyrektor Olga Kurowska, firma „SAW-POL” z Góry św. Małgorzaty - Maria Tomow i Grzegorz Sawicki oraz „Hotel Chrobry” w Topoli Królewskiej – Jolanta i Mieczysław Andrysiakowie). Największe podziękowania składamy znakomitym aktorom związanym z warszawskim Teatrem TM: Katarzynie Łaniewskiej, Agnieszce Sitek, Tomaszowi Mędrzakowi i Cezaremu Morawskiemu. Wiedząc, iż w tym roku nie otrzymaliśmy dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego aktorzy postanowili do nas przyjechać i zagrać (pamiętając ubiegłoroczne życzliwe przyjęcie ze strony łęczyckiej publiczności) – tak jak napisał Tomasz Mędrzak do Dyrektora Muzeum w Łęczycy Andrzeja Boruckiego w liście z dnia 24 października 2011 roku – „bez jakichkolwiek honorariów” (zob. List otwarty ). Do zobaczenia w przyszłym roku, na kolejnej – IV edycji Łęczyckiej Jesieni Teatralnej.


Na łęczycką publiczność zawsze można liczyć

Agnieszka Sitek


Tomasz Mędrzak, czyli o stanie dzisiejszej kultury słów kilka

Agnieszka Sitek i Tomasz Mędrzak


Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy -
Olga Kurowska i Tomasz Mędrzak

Po spektaklu przyszedł czas na rozdawanie autografówMuzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.