Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!

Spektakl Cezarego Morawskiego „Aktor… to aktor... to aktor” autorstwa Zijaha Sokolovića w dowcipny sposób i w dynamicznej formie opowiada o trudnym życiu braci aktorskiej w dzisiejszej rzeczywistości. Przepełniona gorzką ironią i humorem opowieść o zdobywaniu funduszy na wysoką kulturę ewoluuje w trakcie spektaklu w rodzaj spowiedzi… odkrywania tajemnic zawodu. Widz ma okazję, jak w kafkowskiej „Przemianie”, przyjrzeć się procesowi twórczemu. Nieustający dialog z publicznością, która uczestniczy w budowaniu atmosfery spektaklu, dopowiadając pointy czy decydując o dalszym przebiegu zdarzeń, kończy się sceną zainscenizowaną na scenie przez AKTORA wraz z ochotnikami aktorami spośród publiczności.Katarzyna Łaniewska, w trakcie wieczoru poetyckiego, opowiada o sobie i o swojej drodze artystycznej, nawiązując przy tym bardzo bliski i ciepły kontakt z widzami. W repertuarze artystki zobaczymy m. in. interpretacje fragmentów „Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, poematu „Beniowski" Juliusza Słowackiego; znajdą się tam również utwory o przedwojennej Warszawie - takie, jak teksty Juliana Tuwima z kabaretu Qui Pro Quo; aktorka zaprezentuje wybrane utwory z cyklu „O miłości" - tej pierwszej, ale także i tej dojrzałej; na sam koniec zaś pojawi się poezja patriotyczna. Spotkanie z Katarzyna Łaniewską będzie również znakomitą okazją do refleksji o sztuce, kulturze i naszej codzienności.Spektakl - jednoaktówka „Drugi pokój” w wykonaniu Agnieszki Sitek i Tomasza Mędrzaka jest adaptacją sceniczną słuchowiska radiowego Zbigniewa Herberta. Przedstawienie, jego piękny i poetycki język ukazuje, a zarazem podkreśla brutalną rzeczywistość i bezwzględność dwojga bohaterów wyczekujących na śmierć starszej pani mieszkającej w drugim pokoju. Charakterystyczna dla poezji Zbigniewa Herberta jest „cisza”, pełniąca w tym spektaklu rolę trzeciego bohatera. Atrakcyjny przekaz spektaklu sprawia, że odbiorcy widowiska zaczynają postrzegać język poetycki nie tylko jako piękno słowa, ale przede wszystkim jako wielkie przeżycie emocjonalne. Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z aktywnym udziałem publiczności, na którym aktorzy opowiedzą o tajnikach swojej pracy, zdradzą także anegdoty i żarty obecne na co dzień w tym zawodzie.

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.