Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Prace remontowe na łęczyckim zamku

Rozpoczęły się prace remontowo – budowlane na Zamku w Łęczycy, związane z remontem dachu Domu Nowego. Zakres prac obejmie: częściową wymianę więźby dachowej, łacenia połaci dachowej oraz pokrycia dachowego, wykonanie obróbek blacharskich oraz naprawę gzymsów podokapowych i komina. Remont przeprowadzi firma Usługi Budowlano-Remontowe Bogdan Kordek z Przeczycy, woj. podkarpackie. Naprawa dachu pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno osobom odwiedzającym zamek jak i przebywających w nim pracowników, a także zgromadzonym w magazynach cennym zabytkom.

W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby przebywające w okolicach zamku o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń dyrektora Muzeum w Łęczycy.

Remont dachu Domu Nowego został zrealizowany ze środków Województwa Łódzkiego w ramach konkursu „na udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków województwa łódzkiego”.

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.