Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-








Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:













Zajęliśmy II miejsce !!!




Protokół z posiedzenia komisji konkursu pt.:
„Oblicza polskiej kultury. 850 lat archikolegiaty w Tumie”.

W dniu 11 czerwca 2011 roku odbyły się w sali reprezentacyjnej starego ratusza w Łęczycy obrady komisji konkursu pt.: Oblicza polskiej kultury. 850 lat archikolegiaty w Tumie.
Komisja pracowała w następującym składzie:

  1. Teresa Kawczyńska, pedagog, kierownik referatu oświaty i kultury Urzędu Miasta w Łęczycy.
  2. Mirosława Żydek, artysta plastyk, emerytowana dyrektor Domu Kultury w Łęczycy.
  3. Lucyna Sztompka, polonistka, emerytowana dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy.
  4. ks. Paweł Olszewski, proboszcz parafii NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie
  5. Anna Dłużewska – Sobczak, polonistka, kustosz działu etnograficznego Muzeum w Łęczycy.
  6. Patrycja Zasadzka, archeolog, asystent działu archeologicznego Muzeum w Łęczycy.
  7. Tomasz Kucharczyk, historyk, adiunkt działu historycznego Muzeum Łęczycy.
  8. Andrzej Borucki, historyk sztuki, starszy kustosz działu artystycznego i dyrektor Muzeum w Łęczycy.

W wyniku wspólnych ustaleń komisja przyznała nagrody w następujących kategoriach:

- prezentacja multimedialna:

I miejsce:
Michał Marciniak, kl. II d, Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy, opiekun: Andrzej Doliński.

II miejsce:
Karolina Pawlak, kl. II, Gimnazjum w Leśmierzu, opiekun: Katarzyna Ogonowska.

III miejsce:
Alicja Albin, kl. I b, Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej, opiekun: Małgorzata Trzepińska

Ponadto komisja przyznała poza regulaminem konkursu trzy wyróżnienia w tej kategorii:

Anna Mysłowska, kl. I b, Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy, opiekun: Andrzej Doliński.

Paweł Kołodziejski, kl. IV TL, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łęczycy, opiekun: Monika Borkowska

Bartosz Tomes, kl. III a, Gimnazjum w Daszynie, opiekun: Katarzyna Ogonowska

- krótka forma filmowa:

W związku z wybitnie zespołowym charakterem prac zgłoszonych w kategorii „krótka forma filmowa”, komisja postanowiła dodatkowo uhonorować osoby biorące udział w realizacji nadesłanych utworów udziałem w wycieczce do Gniezna.

II miejsce dla zespołu autorskiego:
Małgorzata Baranowska i Joanna Nawrotek, kl. I a LO, Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej, opiekunki: Małgorzata Trzepińska i Bogumiła Sadokierska

II miejsce równorzędne dla zespołu autorskiego:
Klaudia Ogłoszka i trzy osoby wskazane przez opiekuna, kl. I b, Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni, opiekun: Jan Jędrzejczak.

III miejsce:
Kamil Góra, kl. I a LO, Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej, opiekun: Małgorzata Trzepińska

- krótka forma radiowa:

W związku z wybitnie zespołowym charakterem prac zgłoszonych w kategorii „krótka forma radiowa”, komisja postanowiła dodatkowo uhonorować osoby biorące udział w realizacji nadesłanych utworów udziałem w wycieczce do Gniezna.

Nagroda dla zespołu autorskiego:
Katarzyna Borszyńska, Joanna Kruszyniak i Klaudia Mucha i jedna osoba wskazana przez opiekuna, kl. II a, Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej, opiekun: Barbara Doniak

Nagroda równorzędna dla zespołu autorskiego:
Natalia Kazimierczak i trzy osoby wskazane przez opiekuna, kl. I b, Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni, opiekun: Jan Jędrzejczak.

- projekt plakatu:

III miejsce:
Agnieszka Olczak, kl. I d, Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej, opiekun: Andrzej Łuczak

Ponadto komisja przyznała poza regulaminem konkursu cztery wyróżnienia w tej kategorii:

Natalia Majda, kl. III b, Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni, opiekun: Wioletta Olesińska.

Weronika Małecka, kl. I c, Gimnazjum w Grabowie, opiekun: Aleksandra Kacprzak

Daria Popławska, kl. II TUG, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łęczycy, opiekun: Agnieszka Badziak i Ewa Tomaszewska – Budniak.

Marta Szymczak, kl. II c, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy, opiekun: Irena Gut - Leśkiewicz

W związku z dużą ilością prac literackich o charakterze prozatorskim i poetyckim, komisja konkursowa w porozumieniu z organizatorami postanowiła podzielić nagrody według tych kategorii nie wyodrębniając wymienionych w regulaminie konkursu „ krótkich form dziennikarskich”.

- krótka forma prozatorska:

I miejsce:
Michalina Płoska, kl. II a LO, Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej, opiekun: Patrycja Szalkowska – Śliwińska.

II miejsce:
Julia Tomaszewska, kl. II b, Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni, opiekun: Urszula Graczyk

III miejsce:
Piotr Stolarczyk, kl. I a LO, Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej, opiekun: Małgorzata Trzepińska

Ponadto komisja przyznała poza regulaminem konkursu trzy wyróżnienia w tej kategorii:

Kaja Pietrzak, III d, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy, opiekun: Irena Gut - Leśkiewicz

Maja Turkowska, kl. I a LO, Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej, opiekun: Małgorzata Trzepińska

Kamila Walczak, kl. II, Gimnazjum w Leśmierzu, opiekun: Katarzyna Ogonowska

- krótka forma poetycka:

I miejsce:
Adam Cieśliński, kl. I b, Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni, opiekun: Dorota Wojciechowska – Jabłońska.

II miejsce:
Iwona Janiak, kl. II a LO, Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej, opiekun: Patrycja Szalkowska – Śliwińska.

III miejsce:
Justyna Nowakowska, kl. III a, Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni, opiekun: Urszula Graczyk

Ponadto komisja przyznała poza regulaminem konkursu trzy wyróżnienia w tej kategorii:

Amanda Marciniak, kl. I b, Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni, opiekun: Dorota Wojciechowska – Jabłońska.

Edyta Stefaniak, kl. III b, Gimnazjum w Daszynie, opiekun: Katarzyna Ogonowska

Julia Tomaszewska, kl. II b, Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni, opiekun: Urszula Graczyk

Kinga Tomczak, kl. II a, Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni, opiekun: Urszula Graczyk



Informujemy, iż szkoły zostaną powiadomione drogą pisemną oraz mailową o laureatach konkursu i osobach zaproszonych do uczestniczenia w wycieczce do Gniezna.



UWAGA!

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów konkursu i ich opiekunów odbędzie się w dniu 14 czerwca 2011 roku (wtorek) o godzinie 12.00 w Muzeum w Łęczycy (I piętro Domu Nowego).

Laureaci pierwszych trzech miejsc w konkursie otrzymają nagrody książkowe oraz wezmą udział w jednodniowej wycieczce do Gniezna w dniu 16 czerwca 2011 roku (oprócz osób wskazanych przez opiekunów w kategorii: „krótka forma filmowa” i „krótka forma radiowa”, które tylko wezmą udział w wycieczce do Gniezna 16 czerwca 2011 roku). Uczniowie uhonorowani w konkursie wyróżnieniami wezmą udział w jednodniowej wycieczce do Gniezna w dniu 16 czerwca 2011 roku.
Opiekunowie laureatów konkursu, którzy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsca są zaproszeni do udziału w jednodniowej wycieczce do Gniezna, która odbędzie się w dniu 16 czerwca 2011 roku, a dla wszystkich opiekunów prac nagrodzonych i wyróżnionych przewidziane są nagrody książkowe.

Wycieczka do Gniezna odbędzie się w dniu 16 czerwca 2011 roku. Wyjazd z Łęczycy (dworzec PKS przy ul. Belwederskiej) o godz. 8.15. W programie wycieczki przewidziane jest między innymi zwiedzanie katedry gnieźnieńskiej i Muzeum Archidiecezjalnego. Organizatorzy zapewniają obiad dla uczestników wycieczki (stołówka szkolna w Gnieźnie) i w związku z tym prosimy o zabranie dodatkowego prowiantu. Planowany powrót do Łęczycy ok. godz. 18.00 (parking dworca PKS w Łęczycy).




Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz