Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Warsztaty pt. „Bohaterowie czeskich bajek dla dzieci”
zorganizowane w ramach obchodów VI Jarmarku Benedykta Polaka

W dniu 2 czerwca Muzeum w Łęczycy zainaugurowało obchody VI Jarmarku Benedykta Polaka. Impreza od 2006 roku na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych w naszym mieście. W tym roku mamy okazję poznać kulturę i tradycje Czech w ramach zorganizowanych przez nas „Dni kultury czeskiej”. Jest to kolejne z państw, przez które przemierzało poselstwo papieża Innocentego IV w drodze na dwór chana mongolskiego Gujuka.
Obchody rozpoczęły się konkursem plastycznym, w którym wzięły udział dzieci z łęczyckich przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych. Muzeum zorganizowało także warsztaty plastyczne. Ich tematem byli bohaterowie czeskich bajek. Krecik, Rumcajs oraz słynni Sąsiedzi okazali się najchętniej przedstawianymi przez dzieci na kartkach papieru postaciami. Warsztatom towarzyszył pokaz czeskich filmów animowanych.
Wystawę wszystkich prac można oglądać w bramie łęczyckiego zamku. Twórcy najlepszych prac (choć wybór był trudny, gdyż każdy z wykonanych rysunków zasługiwał na nagrodę) zostali nagrodzeni w dniu 3 czerwca podczas oficjalnej inauguracji obchodów VI Jarmarku Benedykta Polaka.


Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz