Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Kolory Polski
Zbigniew Namysłowski, Witold Janiak Trio

W dniu 14 lipca w klasztorze OO. Bernardynów w Łęczycy odbył się koncert z udziałem wybitnego polskiego saksofonisty jazzowego Zbigniewa Namysłowskiego z towarzyszeniem zespołu Witold Janiak Trio w składzie: Witold Janiak (fortepian elektroniczny syntezatory), Kuba Mielcarek (kontrabas) i Grzegorz Jakiela (perkusja, instrumenty perkusyjne, drumla). Artyści wystąpili w ramach 13 edycji Kolorów Polski - wędrownego festiwalu zorganizowanego przez Filharmonię Łódzką im. Artura Rubinsteina. Podczas koncertu zatytułowanego Invisibilia (z łac. wszystko co niewidzialne), muzycy zabrali licznie zgromadzoną publiczność w jazzową podróż z motywem anioła i diabła w tle. Na muzycznym szlaku spotkać można było zarówno anioły przynoszące dobro jak i usłyszeć podszepty tych zbuntowanych. W jazzowych aranżacjach zaprezentowane zostały znane tematy z muzyki klasycznej (fragment z opery Faust Goethego), filmowej (utwór z filmu Rosemary’s Baby Krzysztofa Komedy, Tubular Bells Mike’a Oldfielda z filmu Exorcysta), czy popowej (utwór There Must Be Angel zespołu Eurythmics). Jako bis muzycy zagrali swoją kompozycję zatytułowaną Nie jesteśmy aniołami. Sobotni koncert wywarł na licznie zebranej publiczności ogromne wrażenie. Koncert poprowadziła Dominika Jakubowska z łódzkiej filharmonii.

Tegorocznym obchodom Kolorów Polski towarzyszyła również gra terenowa pt. „Via Musica Diabolica” zorganizowana wspólnie z Filharmonią Łódzką. Uczestnicy gry otrzymali na starcie formularze z zadaniami i pytaniami związanymi z historią i zabytkami Łęczycy. Odpowiedzi musieli szukać na salach wystaw stałych Muzeum bądź korzystać z pomocy mieszkańców miasta. W trakcie gry mogli sprawdzić także swoje umiejętności strzeleckie na torze łuczniczym.

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.