Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Zygmunt Krasiński – wieszcz niepodległości

11 listopada w całym kraju obchodzone jest Święto Odzyskania Niepodległości. Jest to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Rocznicowe uroczystości miały miejsce w wielu polskich miastach, także w Łęczycy. Muzeum w Łęczycy przyłączając się do obchodów Dnia Niepodległości zorganizowało wspólnie z klasztorem OO. Bernardynów w Łęczycy oraz Teatrem TM w Warszawie spektakl poetycki pt. Zygmunt Krasiński – wieszcz niepodległości z udziałem Agnieszki Sitek i Tomasza Mędrzaka. Aktorzy w mistrzowskim stylu zaprezentowali spektakl złożony z fragmentów utworów Zygmunta Krasińskiego, jednego z trzech wieszczów, największych poetów polskiego romantyzmu. Spektakl zachwycił wszystkich zebranych słuchaczy. Na chwilę mieli możliwość oderwać się od codzienności, wsłuchując się w każde słowo wypowiadane przez artystów. Po spektaklu wszyscy mogli porozmawiać z aktorami, otrzymać autograf oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.


Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz