Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Musica Moderna

W dniu 6 maja 2012 r. w kościele O.O. Bernardynów w Łęczycy w ramach wielkiego koncertu 60 sesji z cyklu „Musica Moderna” wystąpił Chór Kameralny VIVID SINGERS pod batutą Dawida Bera. W programie koncertu znalazły się pięknie wykonane utwory sakralne i świeckie m.in. O vos omnes autorstwa Krzysztofa Grzeszczaka, Cantus finalis Marka Jasińskiego, Crocem tuam adoramus, Domine Pawła Łukaszewskiego, Missa brevis Józefa Świdra, Laudate Dominum Michała Zielińskiego. Występ chóru spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności, czego świadectwem było wykonanie dodatkowego utworu. Koncert poprowadziła Aleksandra Bęben.

Chór Kameralny VIVID SINGERS powstał w 2005 roku z inicjatywy Dawida Bera oraz 17 młodych muzyków. Na repertuar chóru składają się przede wszystkim wykonywane a capella utwory chóralne od renesansowych po współczesne, a także pieśni negro spirituals oraz standardy muzyki rozrywkowej. W swojej karierze muzycznej chór wielokrotnie koncertował zarówno w kraju jak i za granicą.

MUSICA MODERNA jest cykliczną imprezą powołaną do życia w 1982 r. z inicjatywy prof. Bronisława Kazimierza Przybylskiego. Założeniem jej organizatorów, czyli członków Katedry Kompozycji Akademii Muzycznej w Łodzi, jest promocja muzyki współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem twórczości łódzkich kompozytorów. W ramach organizowanych dwa razy do roku (wiosną i jesienią) sesji odbywają się koncerty, których wykonawcami są studenci i pedagodzy AM oraz artyści spoza Uczelni. W programie każdej sesji znajdują się m.in. wykonania utworów najmłodszego pokolenia kompozytorów, koncerty klasy perkusji, czwartkowe wieczory z muzyką elektroniczną twórców związanych ze Studiem Komputerowym Uczelni oraz koncerty małej „mm” w wykonaniu uczniów szkół muzycznych z regionu łódzkiego.

Sesje MUSICA MODERNA obejmują także wykłady muzykologów i teoretyków muzyki poświęcone nowej muzyce, spotkania z kompozytorami prezentującymi własną twórczość, spotkania z artystami specjalizującymi się w wykonawstwie muzyki współczesnej oraz warsztaty i kursy kompozytorskie dla studentów.

Większość imprez Sesji MUSICA MODERNA odbywa się w gmachu AM przy ul. Gdańskiej 32. Poza Uczelnią koncerty organizowane są w kościołach, muzeach oraz szkołach Łodzi i okolic (Łęczyca, Pabianice, Zgierz).

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz