Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Śladami Jadwigi Grodzkiej

27 stycznia w sali artystycznej Muzeum w Łęczycy byliśmy świadkami wieczoru poetycko - muzycznego Śladami Jadwigi Grodzkiej. Spektakl przygotowany został przez uczniów z Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy. Za reżyserię odpowiedzialne były nauczycielki z w/w szkoły tj. Patrycja Szalkowska – Śliwińska oraz Marzena Bilicka. Spektakl, którego akcja rozgrywa się w trzech miejscach: na zamku w Łęczycy, w szkole oraz w prywatnym domu, prezentuje sylwetkę Jadwigi Grodzkiej – zasłużonej łęczycanki, założycielki Muzeum w Łęczycy, zabytkoznawczyni, popularyzatorki wiedzy o Ziemi Łęczyckiej oraz wychowawczyni pokoleń młodzieży. Spektakl dopełniły ponadto utwory muzyczne wykonane przez młodzież biorącą udział w przedstawieniu oraz prezentacja multimedialna. Po zakończonym spektaklu część widzów podzieliła się wspomnieniami ze swoich spotkań z Jadwigą Grodzką.


Już za moment rozpocznie się spektakl

W tym dniu na świat przyszła Jadwiga Grodzka

W rolę głównej bohaterki wcieliła się Ewelina Andrzejczak


Solowy występ Amandy Ziółkowskiej

Inez Olczak oraz Sebastian Urbaniak

Wspomnienia z dzieciństwa…


Arkadiusz Bednarek - laureat nagrodzonego wiersza o Jadwidze Grodzkiej

„Jadwiga Grodzka” w swoim mieszkaniu…

…oraz z uczniami w klasie


O literaturze słów kilka…

„Jadwiga Grodzka” słucha opowieści o diable Borucie

Od lewej: Patrycja Szalkowska – Śliwińska i Marzena BilickaMuzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz