Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Łodzianie w Łęczycy - promocja zmodernizowanego pociągu

31 marca 2012 roku Łęczycę odwiedziło około 350 mieszkańców Łodzi. Przyjechali do naszego miasta szynobusem serii EN57, zmodernizowanym dzięki realizowanemu przez Województwo Łódzkie projektowi pn. „Inwestycja w tabor kolejowy - modernizacja czterech elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN57”.
Wizyta rozpoczęła się powitaniem gości na stacji PKP przez burmistrza Miasta Łęczyca Pana Andrzeja Olszewskiego oraz łęczycką kapelę ludową. Następnie autokarami udali się do Tumu, gdzie zwiedzili Archikolegiatę, perłę architektury romańskiej. Z Tumu wszyscy wrócili do Łęczycy, gdzie zwiedzili Starówkę oraz były zakład karny, dawny klasztor dominikanów. Kolejnym punktem pobytu w mieście była wizyta w Muzeum, mieszczącym się w gotyckim zamku królewskim. Tam na turystów czekały już damy dworu oraz rycerze którzy zaprezentowali swój rycerski kunszt. Obejrzeć można było walki na miecze, pokazy łucznicze, a także samodzielnie sprawdzić swoje siły w strzelaniu z łuku na specjalnie przygotowanym torze łuczniczym. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych chętnych nie brakowało. Turyści mogli także zwiedzić muzealne wystawy, w tym przede wszystkim tę poświęconą diabłu Borucie.
Wizyta zakończyła przed godziną 14-tą, kiedy to turyści autokarami udali się na stację PKP, skąd odjechali do Łodzi. Wierzymy, że pobyt w naszym mieście przyniósł łodzianom wiele pozytywnych wrażeń i sprawił, iż ponownie zechcą wrócić do Łęczycy, tym razem na dłużej.


Wizyta łodzian na łęczyckim zamku

Zwiedzanie wystaw muzealnych

Pokaz bojowy średniowiecznego łucznictwa


Pojedynki na miecze

Strzelanie z łuku przyciągało także najmłodszych

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.