Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
XIV Międzynarodowy Turniej Rycerski
na Zamku Królewskim w Łęczycy

W dniach 18 i 19 sierpnia 2012 roku odbędzie się XIV Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy. Impreza ta należy do czołowych wizytówek turystyki kulturalnej województwa łódzkiego i przyciąga z każdym rokiem coraz większą rzeszę miłośników średniowiecza.

W tym roku w Turnieju wystąpią:

Sandomierski Ośrodek Kawaleryjski
(http://www.rycerstwo.sandomierskie.pl)
Należy do polskiej czołówki zespołów rekonstrukcji historycznej organizujących widowiska konne.
W szranki turniejowe stanie sześciu rycerzy w uzbrojeniu z XV wieku w asyście giermków i herolda. Podczas turnieju zaprezentowane zostaną niezwykle efektowne konkurencje.
Armentum
(http://www.armentum.cz)
Czeska grupa z Hradec Kralove, która po mistrzowsku wykonuje układy szermiercze na niemal wszystkie rodzaje białej broni. W tym roku grupa zaprezentuje, według nowego scenariusza, swój kunszt władania bronią drzewcową, pokaz artyleryjski przy wykorzystaniu m.in.: replik średniowiecznych armat i całego arsenału ręcznej broni palnej a także pokaz strzelania z kuszy. W ciągu ostatnich dwóch lat Czesi, którzy specjalizują się w niezwykle barwnych i emocjonujących widowiskach średniowiecznych, stali się prawdziwymi ulubieńcami naszej turniejowej publiczności.
Merlet
(http://www.merlet.cz)
Grupa pochodząca z Pragi, mistrzowie świata w szermierce artystycznej, którzy zaprezentują pieszy turniej rycerski, widowisko nagrodzone w 2006 roku pierwszą nagrodą na festiwalu szermierki artystycznej w Berlinie (W 2011 roku powtórzyli ten sukces).
Grupa „Merlet” bierze udział w czołowych superprodukcjach filmowych amerykańskich i francuskich. Tworzy znakomite układy szermiercze oraz trenuje aktorów do filmów (m.in.: „Rycerz z Szanghaju z Jacky Chanem w roli głównej, czy najnowszej wersji „Trzej Muszkieterowie” z Orlando Bloomem i Millą Jovovich jako Joanna d’Arc w reż. Luc’a Bessona).
Gwardia Gryfa
(http://www.gwardiagryfa.pl)
Grupa z Wrocławia – jedyna w Polsce grupa uprawiająca tradycje włoskiego sbandieratori (żonglowanie chorągwiami, które dodatkowo połączone zostało z występami tancerek i akrobatów).
Dopełnieniem turniejowych zmagań będzie niezwykle emocjonujący turniej łuczniczy o statuetkę „Srebrnej brzechwy”, do którego zaproszonych będzie 12 łuczników (m.in.: z Polski, Francji, Węgier, Ukrainy i Czech) posługujących się replikami średniowiecznych łuków i strzał.

Na dziedzińcu zamkowym znajdować się będą warsztaty średniowiecznego rzemiosła. Każdy będzie mógł się sprawdzić w grach historycznych, czerpaniu papieru, strzelaniu z łuku, lepieniu garnków czy też w pleceniu koszyków z wikliny. Na dziedzińcu zaprezentuje się też kowal. Wśród turystów chodzić będą kuglarze i połykacze ognia. Kramy "średniowiecznych kupców" czekać będą na turystów w najbliższym sąsiedztwie zamku. Imprezie towarzyszyć będą także dźwięki średniowiecznej muzyki.

MAPA DOJAZDOWA


POWIĘKSZ

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz