Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!

W dniu 17 grudnia w sali artystycznej łęczyckiego Muzeum przybyli goście wzięli udział w wieczorze wspomnień poświęconym Antoniemu Kleinowi – łęczyckiemu kolekcjonerowi i miłośnikowi archeologii. Spotkanie poprowadziła mgr archeologii, adiunkt Muzeum w Łęczycy Patrycja Zasadzka. Zgromadzona publiczność miała okazję poznać życie i twórczość Antoniego Kleina, dzięki prezentacji przygotowanej przez Panią Patrycję Zasadzką, prezentującej fotografię z życia Pana Antoniego, jego rysunki oraz przedmioty, jakie zgromadził dzięki udziałowi w wykopaliskach archeologicznych, zarówno na terenie kraju jak i za granicą (m.in. Palestyna). Ponadto wyświetlony został 10-minutowy film „Tam, gdzie diabła Borutę spotkać jeszcze można” z 1967 roku. Na filmie pokazany został najstarszy zakątek Ziemi Łódzkiej - Tum pod Łęczycą, gdzie na ruinach starego opactwa z czasów Bolesława Chrobrego wybudowano w XII wieku warowną kolegiatę. Film prezentuje również liczne wykopaliska, wśród których znajduje się wiele przedmiotów wykonanych z żelaza, stanowiącego bogactwo łęczyckiej ziemi. Jednym z bohaterów filmu jest także Pan Antoni Klein, prezentujący swoje „muzeum na kurzej stopce”. Na zakończenie swoimi wspomnieniami o Panu Kleinie podzielili się przyjaciółka rodziny Kleinów oraz wnuk Stefan Klein.


Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz