Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Kroniki starosty łęczyckiego dr Zygmunta Pajdaka

W dniu 3 grudnia w budynku Starej Prochowni odbył się wykład Tomasza Kucharczyka, kustosza działu historycznego, poświęcony Łęczycy z okresu lat 30-tych XX wieku. Źródłem tych wiadomości były kroniki starosty łęczyckiego Zygmunta Pajdaka, które od ok. 20 lat znajdują się w posiadaniu Muzeum w Łęczycy. Przybyli goście mieli możliwość poznania m.in. historii łęczyckich strojów regionalnych, których orędownikiem odtworzenia był starosta. Wykład opatrzony licznymi fotografiami i dokumentami przybliżył zebranym także historię odwiedzin w Łęczycy pułków mających w swojej nazwie „Ziemia Łęczycka”; budowy wielu szkół w powiecie łęczyckim; życia kulturalnego i towarzyskiego powiatu; organizacji Muzeum Ziemi Łęczyckiej w tym okresie, a ponadto próby zaktywizowania społeczeństwa wiejskiego w życie społeczne powiatu. Po wykładzie obecna na spotkaniu Pani Otylia Kokocińska – Szajnocha, Honorowy Obywatel Miasta Łęczyca, podzieliła się swoimi wspomnieniami o staroście Pajdaku a także przybliżyła „sensacyjne” fakty związane z odnalezieniem kroniki.


Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz