Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Badania archeologiczne na Ziemi Łęczyckiej w okresie międzywojennym

Od początku kwietnia br. w sali recepcyjnej Muzeum w Łęczycy obejrzeć można wystawę czasową zatytułowaną Badania archeologiczne na Ziemi Łęczyckiej w okresie międzywojennym. Na wystawie zaprezentowano dokumentację fotograficzną i rysunkową z prac archeologicznych przeprowadzonych w latach 30-tych XX wieku na cmentarzyskach kultur: pomorskiej, grobów kloszowych, łużyckiej i przeworskiej zlokalizowanych w Błoniu, Sierpowie, Gledzianówku, Sobótce i Witaszewicach. Stanowiska te zostały przebadane przez pracowników Zakładu Archeologii Przedhistorycznej Uniwersytetu Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz ówczesnego Muzeum Etnograficznego w Łodzi, m.in.Włodzimierza Antoniewicza, Janinę Krajewską, Władysława Kasińskiego czy Michała Drewkę. Zabytki pozyskane w drodze przedwojennych wykopalisk w znacznym stopniu uległy zniszczeniu lub rabunkowi w okresie okupacji hitlerowskiej. Często dokumentacja rysunkowa stanowi jedyny dowód ich istnienia, dlatego tym bardziej warto zapozać się z ich prezentacją, do czego szczerze zachęcamy.
Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz