Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Dziecięca Wyspa Marzeń

29 czerwca, już po raz drugi, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy zorganizowało Dziecięcą Wyspę Marzeń. Impreza odbyła się na dziedzińcu łęczyckiego zamku przyciągając swoimi atrakcjami rzeszę dzieci i młodzieży, szczególnie tych pochodzących z rodzin ubogich. Mogły one skorzystać m.in. z dmuchanych zjeżdżalni, basenu wodnego z kulami, trampolin, a także zasiąść za kierownicą radiowozu policyjnego czy samochodu przeznaczonego do przewozu więźniów. Służby mundurowe, które tego dnia wspierały organizatorów imprezy, zorganizowały także różnego rodzaju gry i zabawy dla najmłodszych w postaci m.in. toru przeszkód czy strzelania z karabinków pneumatycznych.

Straż Pożarna natomiast udostępniła swój wysięgnik, dzięki któremu zainteresowani mogli obejrzeć Łęczycę z nieco innej perspektywy. Muzeum w Łęczycy także włączyło się w organizację Dziecięcej Wyspy Marzeń poprzez konkurs strzelania z łuku czy „machinę rycerską”. Główne działania odbywały się jednak na scenie, gdzie swoje umiejętności taneczne, aktorskie i wokalne prezentowały dzieci oraz młodzież z TPD w Łęczycy i Domu Kultury w Łęczycy, m.in. Perełki z TPD, Małe KIE, Łęczycanie, Krzysztof Socha czy zespół CUTFINGER, a w krainę iluzji i czarów zabrał wszystkich przybyłych iluzjonista Damatus. Nie zabrakło również pokazu brazylijskich sztuk walki oraz licytacji, z której dochód przeznaczony został na zaspokojenie potrzeb podopiecznych TPD w Łęczycy. Jednak największym wydarzeniem tego wieczora był przygotowany przez TPD musical Walka charakterów. Jego myślą przewodnią było pokazanie, indywidualności i różnorodności młodych ludzi, zmagających się z różnymi problemami, trudnymi wyborami, brakiem zrozumienia i akceptacji innych, bezsilnością czy brakiem wiary we własne możliwości. Pomysłodawcami i realizatorami spektaklu jest młodzież, która zaplanowała i stworzyła wszystkie etapy musicalu. Projekt ten został dofinansowany przez Polsko- Amerykańską Fundację Wolności - Równać szansę.

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz