Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Europejskie Dni Dziedzictwa w Łęczycy

Już po raz kolejny Muzeum w Łęczycy włączyło się czynnie w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywały się pod hasłem Nie od razu Polskę zbudowano. Tym razem 29 września Muzeum udostępniło bezpłatnie, dla wszystkich zwiedzających, sale wystawowe (archeologiczne, historyczne, etnograficzne i artystyczne). Zwiedzanie zamkowych komnat obywało się w towarzystwie kustoszy Muzeum, Pana Andrzeja Boruckiego, dyrektora placówki i kustosza działu artystycznego oraz Pani Anny Dłużewskiej – Sobczak, kustosza działu etnograficznego, którzy opowiadali m.in. o ponad tysiącletnich meandrach kształtowania się polskiej państwowości na Ziemi Łęczyckiej. Każdy zainteresowany mógł także obejrzeć Łęczycę wchodząc na zamkową wieżę, która wznosi się nad miastem na wysokość ponad 30 metrów.

Europejskie Dni Dziedzictwa jest to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.