Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim

W 680 rocznicę koronacji Kazimierza Wielkiego na króla Polski w budynku Domu Starego na Zamku w Łęczycy odbył się II etap VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach. Jego organizatorem jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Do rywalizacji przystąpiło siedmiu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Łęczycy (I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego), Grodziska Mazowieckiego (Zespól Szkół nr 1) i Skierniewic (Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa). Podczas godzinnego testu uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o jednym z najznamienitszych królów Polski.
Celem, który przyświeca Organizatorom oprócz zachęcania młodzieży do zdobywania wiedzy historycznej, w tym przede wszystkim dotyczącej czasów Kazimierza Wielkiego, jest również promocja postaci tego wielkiego władcy.
Finał konkursu zaplanowany został na 19 kwietnia 2013 roku w Bydgoszczy. Więcej informacji o konkursie można uzyskać odwiedzając stronę:www.konkurs.ukw.edu.pl
Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz