Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Noc poezji na Zamku w Łęczycy

29 czerwca, w sobotni wieczór, w budynku dawnej Prochowni odbyła się, zorganizowana przez Muzeum w Łęczycy i Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne Empora, Noc Poezji. W jej ramach swoją twórczość zaprezentowało dwóch poetów związanych z Łodzią i regionem łódzkim: Michał Murowaniecki i Kacper Płusa. Impreza odbyła się w ramach Pieszej Pielgrzymki Artystycznej, która rozpoczęła się koncertem organowym w łódzkich Łagiewnikach, a następnie przez Sokolniki (wystawa i wykład Katarzyny Czerwińskiej) i Tum (koncert muzyki dawnej z udziałem studentów Akademii Muzycznej w Łodzi) dotarła do Łęczycy.

Kacper Płusa ma dwadzieścia lat, studiuje polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim. Jest laureatem kilkudziesięciu konkursów poetyckich m.in. TJW podczas festiwalu Złoty Środek Poezji w Kutnie, TJW o Puchar Wina, TJW o Czekan Jacka Bierezina, OKP im. Rafała Wojaczka. Publikował w Arteriach, Arkadii, Akancie, Szafie, Gazecie Wyborczej. Za debiutancki tomik „Ze skraju i ze światła” (Łódź 2012) otrzymał Nagrodę Literackiej im. Kazimiery Iłłakowiczówny, wyróżnienie w konkursie Złoty Środek Poezji i nominację do Nagrody Literackiej Gdynia.

Michał Murowaniecki urodził się w 1982 roku. Autor zbiorów wierszy Punctum (Łódź 2008), Spięcie (Łódź, 2010) i Owoce noża (Łódź, 2012). Laureat Dżonki - Nagrody Literackiej im. Stachy Zawiszanki (2008) za debiutancką książkę poetycką. Współzałożyciel kwartalnika "Arterie" i członek redakcji w latach 2007-2011, obecnie odpowiedzialny za skład książek wydawanych przy czasopiśmie.


Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz