Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Czy znasz dolinę Bzury?
wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Sawickiego

20 października, w niedzielne popołudnie, na salach wystawowych Domu Starego odbył się wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Sawickiego pt. „Czy znasz dolinę Bzury?” Prezentacja poświęcona jest przyrodzie powiatu łęczyckiego, a w szczególności bogatej faunie okolic rzeki Bzury.

Na efektownych fotografiach znalazły się sylwetki różnych gatunków dzikich zwierząt oraz ptaków, które nie tylko zamieszkują na tych terenach ale także trafiają tu w czasie swoich wędrówek. Autorowi, dzięki jego umiejętnościom, cierpliwości oraz refleksowi udało zatrzymać w kadrze różnorodnych przedstawicieli fauny Pradoliny Warszawsko – Berlińskiej, którzy są ilustracją jej prawdziwego piękna.

Licznie zgromadzeni na wystawie goście nie tylko obejrzeli efektowne fotografie ale także wysłuchali interesujących opowieści Grzegorza Sawickiego. Podzielił się on swoimi wrażeniami i refleksjami na temat swojej pasji fotograficznej oraz powstawania poszczególnych zdjęć pokazanych na wystawie. Niektóre z nich możemy obejrzeć także w katalogu towarzyszącym ekspozycji. Prezentując swoje prace autor pragnie podzielić się atmosferą odwiedzanych przez siebie miejsc, spotkań i przeżyć oraz zachęcić odwiedzających wystawę do ucieczki od miejskiego zgiełku.

Wystawa, która przygotowana została przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatu Łęczyckiego czynna będzie do końca roku.

Grzegorz Sawicki – absolwent wydziału leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu. Od 30 lat zajmuje się fotografowaniem natury. Już w dzieciństwie każda wolna chwila spędzona na łonie przyrody była dla niego przygodą i doświadczeniem, a w wyniku obserwacji źródłem wiedzy o otaczającym świecie ptaków, roślin i zwierząt. Od 2007 roku dolina Bzury stała się jego umiłowanym terenem bezkrwawych polowań.


Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.