Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Dni Kultury Staropolskiej w Łęczycy.
Spektakl „Czarownica musi przyjść”.

W dniu 16 czerwca w ramach Dni Kultury Staropolskiej przed łęczycką publicznością wystąpiła znakomita recytatorka, aktorka filmowa i teatralna Irena Jun z towarzyszeniem aktorki i skrzypaczki Marii Wieczorek. W budynku Domu Starego łęczyckiego zamku Panie wykonały spektakl Czarownica musi przyjść w reżyserii Ireny Jun. Scenariusz spektaklu został napisany na podstawie tekstów staropolskich, antologii Juliana Tuwima Czary i czarty polskie, tekstów Stanisława Czernika i autentyków literackich ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Krakowie. W otoczeniu surowych ścian, przy użyciu minimalistycznej dekoracji, operując głosem i mimiką aktorki wyczarowały przedziwny świat groźnych wiedźm wykorzystując do tego celu m.in. rzeźby ze zbiorów Muzeum w Łęczycy. Atmosfera spektaklu tak zauroczyła widzów, że jeszcze długo po jego zakończeniu pozostała na swoich miejscach, dyskutując o czarownicach dawniej funkcjonujących na terenie regionu łęczyckiego. Spektakl został zrealizowany w ramach projektu „Szlachcic Boruta marką Łęczycy i Województwa Łódzkiego – etap II" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Spektakl został zrealizowany w ramach projektu „Szlachcic Boruta marką Łęczycy i Województwa Łódzkiego – etap II" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju RegionalnegoMuzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz