Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Dni Kultury Staropolskiej w Łęczycy.
Piękno muzyki baroku.

W dniu 22 czerwca w kościele OO. Bernardynów w Łęczycy odbył się koncert Piękno muzyki baroku, w ramach którego wystąpił kwartet Umbraculum, w składzie: Marek Nahajowski (flet prosty), Joanna Dzidowska (wiolonczela barokowa), Justyna Skatulnik (skrzypce barokowe) oraz Joanna Cyrulik (klawesyn). Artyści wystąpili w pięknych strojach z dawnej epoki. Był to ostatni punkt Dni Kultury Staropolskiej, które od 10 czerwca towarzyszyły mieszkańcom Łęczycy. Podczas niedzielnego koncertu widzowie wysłuchali utworów polskich, zagranicznych, ale związanych z Polską oraz europejskich kompozytorów epoki baroku: Marcin Mielczewski Canzona I i Canzona II, Francesco Cavalli Canzon a III, Arcanpello Corelli Sonata op. 1 nr 1, Georg Philipp Telemann Sonata Polska, Piotr Żelechowski Fantasia, Jan Podbielski Parambulum In D. Koncert spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności, która wykonawców nagrodziła dużymi brawami.

Koncert został zrealizowany w ramach projektu „Szlachcic Boruta marką Łęczycy i Województwa Łódzkiego – etap II" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz