Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Koncert jazzowy w tumskiej archi kolegiacie.
Andrzej Olejniczak – oblicze saksofonu.

W niedzielę, 29 czerwca, w tumskiej Archikolegiacie, perle architektury romańskiej, odbył się koncert w ramach Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała jazzowego koncertu, w ramach którego wystąpił Andrzej Olejniczak, polski saksofonista, współzałożyciel i członek zespołu String Connection. Do wspólnego grania zaprosił znakomitych muzyków w osobach: Krzesimira Dębskiego - kompozytora, skrzypka jazzowego i dyrygenta, założyciela String Connection, Zbigniewa Ścierańskiego – znakomitego gitarzystę basowego, członka String Connection, Krzysztofa Przybyłowicza – perkusistę, członka String Connection, Janusza Skowrona – pianistę, członka String Connection oraz Władysława „Adzika” Sendeckiego, jednego z najlepszych pianistów jazzowych na świecie. W tym męskim towarzystwie nie zabrakło także akcentów kobiecych w postaci kwartetu smyczkowego Apertus Quartet w skład którego wchodzą artystki związane z Filharmonią Łódzką: Marta Kalińska – skrzypce, Paulina Wielgosińska – skrzypce, Małgorzata Sowierka – altówka oraz Maria Katarzyna Filipiak – wiolonczela. Jednak najbardziej oczekiwaną przez publiczność postacią tego wieczoru była wybitna polska piosenkarka jazzowa i estradowa, poetka – Hanna Banaszak, która wspólnie z muzykami wykonała trzy utwory, w tym jeden do własnego tekstu i muzyki Andrzeja Olejniczaka. Tym co robiło ogromne wrażenie na publiczności była niezwykła swoboda każdego z muzyków, doskonale potrafiących się znaleźć w każdej chwili. W trakcie koncertu zauważyć można było pełną spontaniczność i wręcz namacalną radość z wspólnego tworzenia muzyki. Mimo, iż większość kompozycji rozbudowanych była do kilkunastu minut, ani przez chwilę nie pozwalały się nudzić. W trakcie koncertu nie zabrakło także akcentów humorystycznych, które wspaniale wkomponowały się w to stojące na bardzo wysokim poziomie wydarzenie trwające niespełna 2,5 godziny.
Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz