Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Jan Paweł II In memoriam

W dniu 27 kwietnia Akademia Muzyczna w Łodzi, Muzeum w Łęczycy oraz Klasztor OO. Bernardynów w Łęczycy zorganizowały w kościele OO. Bernardynów koncert muzyki chóralnej i organowej w ramach corocznej sesji z cyklu Musica Moderna, który wpisał się w ważne dla całego świata, a w szczególności dla Polski, wydarzenie jakim w tym dniu była kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Jana XXIII. W ramach koncertu zatytułowanego Jan Paweł II in memoriam wystąpił krakowski chór kameralny Lege Artis pod batutą Agnieszki Treli – Jochymek oraz student Akademii Muzycznej w Łodzi Miłosz Bazelak (organy). Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała utworów m.in. Wacława z Szamotuł Alleluja. Chwalcie Pana Boga, Michała Zielińskiego Laudate Dominum, Sławomira Kaczorowskiego Benedictus, Philipa Stopforda If ye love me, Colixto Alvareza Lacrimosa, czy brytyjskiego piosenkarza i kompozytora Seal’a Kiss From A Rose. Każde wykonanie nagradzane było dużymi brawami co zaowocowało wykonaniem utworu na bis.

Chór kameralny LEGE ARTIS założy został w 2005 roku w Krakowie. Zespół składa się zarówno z absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej, jak i studentów innych uczelni, a także przedstawicieli różnych zawodów. Chór wykonuje muzykę a capella z różnych epok, od renesansu po współczesność. Repertuar chóru stanowi głównie muzyka sakralna, ale wykonuje on także utwory świeckie, śpiewając zarówno madrygały jak i chóralne aranżacje utworów rozrywkowych. Jest laureatem wielu konkursów.


Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz