Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Mixer Regionalny w Łęczycy

2 sierpnia w Łęczycy miał miejsce Mixer Regionalny. Tym razem impreza zorganizowana została z okazji 95 – lecia istnienia Województwa Łódzkiego i po raz pierwszy odbyła się w królewskim mieście Łęczycy. Celem imprezy jest przedstawienie różnorodności wielu zakątków Ziemi Łódzkiej, takich jak historia, folklor, rzemiosło, a także pokazanie zmian jakie nastąpiły w woj. łódzkim. Wśród wielu atrakcji jakie znalazły się w programie Mixera nie zabrakło także działań zorganizowanych na terenie łęczyckiego zamku przez Muzeum w Łęczycy. Przybyli goście mogli zobaczyć jak wyglądał obóz łuczników i artylerii burgundzkiej, a w nim: sceny z życia obozowego, pokazy i warsztaty produkcji łuków, strzał oraz robienia kolczug rycerskich, ekspozycję broni i sprzętu bojowego. Mogli także skorzystać z przymierzalni strojów historycznych od średniowiecza do XVIII wieku, wziąć udział w pogadankach i konsultacjach tematycznych z wykonawcami strojów, obejrzeć wystawę kopii instrumentów muzycznych średniowiecznej Europy, czy wziąć udział w warsztatach budowy średniowiecznych instrumentów muzycznych oraz warsztatach nauki tańca dawnego z zespołem „Tryzna”. Nie zabrakło również pokazów artyleryjskich oraz strzelania z łuków angielskich w wykonaniu Łuczników św. Jerzego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy średniowieczne przygotowane przez pracowników Muzeum, takie jak strzelanie z łuku, zdejmowanie pierścieni kopią jadąc na drewnianym koniu czy wyścig na nartach wieloosobowych. Udostępnione zostały także wystawy stałe i czasowe w salach Muzeum. Dla uczestników Mixera przygotowano także punkt gastronomiczny na dziedzińcu zamkowym serwujący potrawy kuchni regionalnej i staropolskiej. W godzinach wieczornych licznie zebrana publiczność obejrzała przepiękny spektakl „Dwie Panny” w wykonaniu teatru ANIMAGIA. Widowisko to było połączeniem pantomimy z opowieścią wędrownego kuglarza, w którym zawartych było mało słów, za to dużo ruchu i barwnej muzyki. Na sam koniec Mixera wystąpiła skrzypaczka Agnes w oprawie świetlnej pokazu laserowego.

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz