Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-








Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:













Zajęliśmy II miejsce !!!




Wystawa Connais – tu de la valle de Bzura? w Rillieux – la - Pape

Do końca lipca w zaprzyjaźnionym z Łęczycą francuskim mieście Rillieux-la-Pape, czynna będzie wystawa Connais – tu de la valle de Bzura? (Czy znasz dolinę Bzury?), którą oglądać można w holu głównym tamtejszego centrum kultury "Espace Baudelaire". Wystawa przygotowana z okazji 15-lecia współpracy miast bliźniaczych została uroczyście otwarta w obecności przedstawicieli władz i mieszkańców Łęczycy i Rillieux-la-Pape. Specjalne podziękowania należy złożyć pracownikowi Muzeum w Łęczycy panu Tomaszowi Baranowskiemu, który kierował montażem wystawy na miejscu, znakomicie pokonując wszelkie niespodziewane trudności jak na profesjonalistę w dziedzinie montażu wystaw przystało. Wspierał go w pracach pan Andrzej Tratkiewicz, odbywający staż zawodowy w łęczyckim muzeum oraz przyjaciele z Francji (Maria i Gerard Bayon), a także syn Maciej Baranowski, który w ramach tegorocznej wymiany partnerskiej gościł w Rillieux. W imieniu łęczyckiego zespołu muzealników składamy im serdeczne gratulacje i podziękowania. Gratulacje i specjalne słowa wdzięczności składamy również autorowi zdjęć, panu Grzegorzowi Sawickiemu i cieszymy się, że dzięki Jego kunsztowi fotografa, przyroda łęczyckiej doliny Bzury może być podziwiana przez naszych francuskich przyjaciół.
Wystawa Czy znasz dolinę Bzury? prezentowana była od października 2013 roku do końca maja 2014 roku w Muzeum w Łęczycy.




























Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz