Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Wspaniały koncert Chóru Mieszanego Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”


14 czerwca w kościele ojców Bernardynów w Łęczycy odbył się koncert chóru „Lutnia” ze Zgierza. Prawdziwi melomani, których tego dnia nie zabrakło, mogli usłyszeć utwory takich kompozytorów jak: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jerzego Fryderyka Haendla czy Stanisława Moniuszki, znakomicie wykonane przez chór ze Zgierza (pod batutą Dawida Bera i przy akompaniamencie Cecylii Hanzelewicz)

Amatorski Chór Mieszany Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” w Zgierzu, członek Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, jest jednym z najstarszych chórów w województwie łódzkim. Powstał w 1907 roku i w październiku 2007 roku obchodził Jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Niezwykle bogaty repertuar Chóru obejmuje zarówno pieśni kompozytorów polskich jak i obcych. Są to pieśni sakralne i świeckie, rozrywkowe i ludowe, a także fragmenty oper, operetek i musicali. W ramach licznych kontaktów zagranicznych Chór wielokrotnie koncertował w Niemczech, Francji, Holandii i na Litwie. Od 2000 roku Chór jest organizatorem Międzypowiatowego Festiwalu Chóralnego, którego kolejne edycje odbywają się co roku, w siedzibie Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” w Zgierzu. Od 1996 roku kierownikiem artystycznym i dyrygentem Chóru jest Dawid Ber, a od 1994 roku chórowi akompaniuje Cecylia Hanzelewicz.
Chór Mieszany Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”

muzeum@zamek.leczyca.pl

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz