Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!


EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA – ŁĘCZYCA 2007

15 i 16 września mieszkańcy Łęczycy oraz turyści byli świadkami niezwykłego i niecodziennego wydarzenia. W tych dniach, w dawnym klasztorze Dominikanów, u schyłku XVIII w. zaadaptowanym na Zakład Karny, odbyły się uroczystości Europejskich Dni Dziedzictwa – Łęczyca 2007.


autor: Kamila Turkowska

autor:Prof. Marek Wagner

autor: Bogdan Wajberg
Zwiedzający podczas wędrówki po "niezbadanym terenie" mogli obejrzeć w celach i korytarzach więziennych kilkadziesiąt rzeźbiarskich kompozycji przestrzennych zharmonizowanych z wnętrzami. Całość dopełniały "mroczne i tajemnicze" utwory elektronicznej muzyki współczesnej, które rozbrzmiewały na korytarzach i w niektórych celach. Gdzieniegdzie na podłogach można było znaleźć fragmenty pamiętników i grypsów, które pozostawili po sobie dawni skazańcy.
"Jestem w szoku bardzo głębokim", "Niesamowite wrażenie", "Wstrząsające, trochę szokujące", "Wrażenie wprost nie do opisania. Muzyka świetnie odzwierciedla nastrój", "Jedyna okazja do obejrzenia takiego obiektu od środka, piękna aranżacja dźwięku i architektury" – te i podobne komentarze pozostawili po sobie zwiedzający...


"Strażniczka" zwiedzających

autor:Barbara Pełka

autor: Prof. Marek Wagner


autor: Marta Pakowska

autor:Robert Zdanowski

autor: Wiktor Bilski


autor: Magdalena Madejska

autor:Karolina Jędrzejczyk

autor: Karolina Żyniewicz


autor: Agnieszka Hejna

autor:Marta Puzon

autor: Agnieszka Gidzger


praca zbiorowa studentów ASP

świat widziany "oczami Judasza"

autor: Agnieszka Gidzger


Technopolis...

autor: Wiktor Bilski

autor: Justyna Szymańska

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.