Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
KOLORY POLSKI – 9. WĘDROWNY FESTIWAL FILHARMONII ŁÓDZKIEJ


5. lipca w dawnym Zakładzie Karnym w Łęczycy (Ul. Pocztowa 12) odbędzie się, w ramach festiwalu Kolory Polski, koncert pod hasłem „Poszukiwani”. Jest to projekt multimedialny do muzyki Artura Zagajewskiego i Jacka Partyki. Koncert rozpocznie się o godzinie 21.00. Wstęp wolny.

ZAPRASZAMY!!!


W nieczynnym Zakładzie Karnym w Łęczycy publiczność zobaczy projekt multimedialny, który łączy brzmienia elektroniczne, akustyczne, projekcje video i taniec. Autorzy muzyki – Artur Zagajewski i Jacek Partyka, łódzcy kompozytorzy związani z Akademią Muzyczną – od lat działają w kręgu sztuk audiowizualnych. Ich utworom będą towarzyszyć projekcje video Michała Brzezińskiego, znaczącego artysty z kręgu video art, oraz układy choreograficzne w wykonaniu Karoliny Ledwoń, studentki rytmiki Akademii Muzycznej w Łodzi. Maciej Walczak będzie je rejestrować kamerą na żywo, a następnie transformować i wyświetlać na murach więzienia.

Kompozycje Zagajewskiego i Partyki mają charakter repetytywny, minimalistyczny, czasem też „transowy”. Korzystając z elektroniki twórcy rezygnują z ostrych syntetycznych brzmień na rzecz delikatnych barw, powstających np. z przetworzenia dźwięków wypełnionych wodą szklanek (utwór „Glassmusic-motet”), didgeridoo („TR13”) czy śpiewu alikwotowego. Sięgają do tradycji różnych epok i stron świata. „Glassmusic-motet” odwołuje się do estetyki średniowiecznej i zasad ówczesnego kontrapunktu. Tryptyk „Three new styles” oparty jest na repetytywnych rytmach, nawiązujących do rytmów afrykańskich oraz prostych, kilkudźwiękowych melodyjkach, które kompozytor improwizował dla swojej córki przed zaśnięciem (…)

ŹRÓDŁO: GAZETA WYBORCZA (piątek, 27 czerwca 2008)


muzeum@zamek.leczyca.pl

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz