Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Promocja książki „Stanisław Kopka i jego pasje”

Blisko 80 osób: członków rodziny, znajomych i zaproszonych gości spotkało się 24 października 2008 r. w Zamku w Łęczycy by wziąć udział w promocji książki „Stanisław Kopka i jego pasje”, autorstwa Anny Dłużewskiej – Sobczak, kustosza działu etnograficznego.
WIĘCEJ>>

Publikacja, wydana w cyklu „Prace i materiały Muzeum w Łęczycy”, opowiada o życiu i zainteresowaniach Stanisława Kopki (1910-1989) z Dzierzbiętowa Dużego gm. Łęczyca – działacza społecznego, animatora kultury, znawcy tradycyjnej medycyny ludowej, a przede wszystkim rzeźbiarza i gawędziarza, jednego z bardziej znanych twórców ludowych regionu łęczyckiego.

Książkę „Stanisław Kopka i jego pasje” można nabyć w kasie Muzeum w Łęczycy.Autorka książki o Stanisławie Kopce - p. Anna Dłużewska - Sobczak wraz z dyrektorem naszego muzeum - p. Andrzejem Boruckim

Dr Magdalena Liberska - Marinow - recenzent książki


Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania...

Od prawej: p. Jan Kopka (syn Stanisłwa Kopki), p. Andrzej Borucki i p. Anna Dłużewska - Sobczak


muzeum@zamek.leczyca.pl

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.