Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Złote przeboje swingu i bossanowy


W upalny poniedziałek, w sali artystycznej łęczyckiego muzeum, odbył się koncert złotych przebojów swingu i bossanowy. Licznie zgromadzeni tego dnia melomani usłyszeli nienagannie wykonane przez Aleksandrę i Wojciecha Lipińskich standardy swingu i bossanowy. Utwory „Summertime”, „Fever”, czy też „Czas nas uczy pogody” nagradzano wielkimi owacjami. Po takim koncercie nie mogło zabraknąć bisów. Wykonawcom dziękujemy za wspaniały występ. Miejmy nadzieję, że Aleksandra i Wojciech Lipińscy przyjadą z koncertem do naszego miasta jeszcze nie raz.


Aleksandra Lipińska ukończyła wydział rytmiki na łódzkiej Akademii Muzycznej, ale Jej zamiłowanie do jazzu skierowało Ją w stronę śpiewu. Wielokrotnie brała udział w jazzowych warsztatach wokalnych oraz lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez Grażynę Auguścik, Geralda Trotmana czy Rocio Guitard. Obecnie uczy się pod kierunkiem Anny Serafińskiej. Jest również autorką tekstów do nagranych w duecie z mężem kołysanek dla dzieci. Pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej im. Aleksandra Tansmana w Łodzi ucząc rytmiki, kształcenia słuchu. Prowadzi także praktyki dla studentek Akademii Muzycznej w Łodzi.Wojciech Lipiński gra na gitarze od 10 roku życia. W 2003 roku ukończył studia na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Jerzego Nalepki, a w roku 2006 uzyskał dyplom studiów podyplomowych w niemieckiej Hochschule fur Kunste Bremen, gdzie studiował pod okiem Jensa Wagnera i prof. Bernarda Hebb’a. Studiując, z powodzeniem brał udział w licznych konkursach gitarowych.


Wojciech Lipiński stale koncertuje wraz z żoną, Aleksandrą Lipińską, tworząc jazzowy duet „Swing&Bossa” nawiązujący stylistyką do „mainstreamowego” brzmienia Joe Passa i Elli Fitzgerald. Wykonują standardy złotej ery swingu oraz najpiękniejsze kompozycje brazylijskich mistrzów bossanowy, które dobrze współgrają z ciepłą barwą gitary klasycznej i lirycznym głosem.
muzeum@zamek.leczyca.pl

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.