Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!
Weekend w średniowiecznej Łęczycy


Ostatnie dni sierpnia kojarzone są od lat w naszym mieście z turniejem rycerskim. W tym roku odbył się już X, jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Rycerski. Imprezę rozpoczął Burmistrz Miasta Łęczycy Andrzej Olszewski, który przekazał w ręce rycerzy ze Stowarzyszenia „Porta Temporis” klucze do bram miasta.


Turniej rozpoczął się salwą armatnią

Średniowieczny kram z papierem czerpanym

I w tym roku nie mogło zabraknąć Kowala Antera


Pokazy rycerskie rozpoczęto salwą armatnią. Po zabawach plebejskich przeznaczonych dla publiczności, na arenę wkroczyli rycerze biorący udział w turnieju indywidualnym o miecz firmy Kampmann Polska. Pojedynki były zażarte, wszelkie żarty odłożono na bok. Owacjami nagradzano kolejne trafienia zawodników. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy sokolnicze grupy „Vancos” z Czech oraz turniej konny Drużyny Xiążęcej. Pierwszy dzień turnieju zakończono spaleniem wioski oraz bitwą o Zamek Królewski w Łęczycy. Następnego dnia rozgrywano finałowe pojedynki Indywidualnego Turnieju Bojowego „Minutówka” - walki na stal o miecz firmy BORGA. Podobnie jak w sobotę - obejrzeliśmy pokazy sokolnicze, turniej konny Drużyny Xiążęcej. Dla publiczności przygotowano zabawy plebejskie. Turniej oficjalnie zamknięto salwą armatnią.


Pokaz sokolniczy w wykonaniu grupy "Vancos" z Czech

Niczym "Gwiezdne Wojny"...

Fotoreporter w niebezpieczeństwie...


Jak co roku turyści (których w tym roku nie zabrakło) z całej Polski mogli obejrzeć także kramy z wyrobami nawiązującymi do epoki średniowiecza. Były więc dawne stroje, miecze, biżuteria heraldyczna, a także pokazy kowalstwa, garncarstwa, projektowanie znaków heraldycznych oraz produkcja papieru czerpanego. X Międzynarodowy Turniej Rycerski w Łęczycy przeszedł już do historii. Do zobaczenia w przyszłym roku…


Pierwszy dzień turnieju zakończył się bitwą o zamek i spaleniem wioski

Niech wygra najlepszy!

Przygotowanie do zadania decydującego ciosu


Drużyna Xiążęca podczas rundy honorowej

Najwięcej braw od publiczności otrzymali rycerze konni

Indywidualny Turniej Bojowy -
"Punktówka" - walki na stal


Podczas walk rycerze nie oszczędzali się

Walka o rękę damy dworu była niezwykle zacięta
muzeum@zamek.leczyca.pl

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.