Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!Koncert w klasztorze O.O. Bernardynów jest jednym z elementów VIII edycji Wędrownego Festiwalu Kolory Polski, który odbędzie się na ziemi łódzkiej w dniach 22 czerwca – 24 sierpnia. Głównym celem tegoż festiwalu jest promocja Szlaku Bursztynowego, przebiegającego przez zachodnią część województwa łódzkiego. Festiwal, którego głównym organizatorem jest Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina, "przemierza" najciekawsze miejsca regionu łódzkiego grając koncerty w klasztorach, kościołach i starych zamkach (m.in.: w Inowłodzu, Lutomiersku, Łasku, Łęczycy , Łowiczu, Oparowie i Ożarowie).
Program łęczyckiego koncertu "Dotyk Anioła" Ewy Urygi i Piotra Wierzchałka składa się z utworów religijnych różnych kultur i epok w adaptacji na głos i organy. Widzowie będą mogli wysłuchać między innymi utwory gospel, kompozycje klasyczne z XVIII w. i współczesne utwory religijne.

Ewa Uryga, o której gazety piszą "najczarniejsza wokalistka polskiej estrady", "polska królowa gospel", jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, laureatką wielu ogólnopolskich festiwali m.in.: "Opole '80", "Zielona Góra '80", II nagrody na festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlsham (Szwecja) i XVII Międzynarodowego Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Artystka współpracowała z zespołami Young Power, Big–Bandem Zygmunta Kukli. Nagrała 11 płyt, w tym 4 autorskie: " The colours of soul", "Running for my life", "Ballads for Ella" i "This music touches my soul" (z udziałem amerykańskich muzyków).


Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.