Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierajš
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliœmy II miejsce !!!                         W środę 23. maja, na zamku w Łęczycy, przed publicznością zaprezentuje się dwoje artystów: Anna Krysztofiak oraz Piotr Gajzler. Program koncertu obejmuje pieśni Johna Dowlanda, angielskiego kompozytora doby renesansu, urozmaicone wieloma utworami na gitarę solo napisanymi przez różnych kompozytorów, od czasu renesansu do współczesności. Tytuł „Cierpkie wino, gitara i śpiew” – jak pisze Anna Krysztofiak – „nawiązuje do radości życia wyrażającej się okrzykiem >>wino, kobiety i śpiew!!!<<, a zarazem do melancholii, którą przesiąknięte są pieśni Dowlanda”. „Cierpkie wino i ból melancholii – wyjaśnia dalej Anna Krysztofiak – topienie smutku w kieliszku wina wcale nie przynoszące ulgi, a raczej jątrzące cierpienie, staje się w rzeczywistości najstraszliwszą męką, morderczą melancholią, która hipnotyzuje i zabija. Jak w gorzkich nutach Dowlanda”.

Anna Krysztofiak jest pracownikiem Filharmonii Łódzkiej w charakterze artysty chóru. Od 10 lat pełni funkcję organisty kościelnego, aktualnie grywa w Kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Grę na organach kształciła w Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ks. Antoniego Chlondowskiego w Lutomiersku, będąc wówczas jedyną dziewczyną uczącą się w męskiej szkole. Jest uczennicą Marca Caudle’a w grze na violi da gamba. Jako historyk sztuki zajmuje się tematyką zabytkowych organów. Jako plastyk wykonuje oprawę graficzną koncertów i festiwali muzycznych. W 2005 roku Anna Krysztofiak zdobyła stypendium Ministerstwa Edukacji Narodowej za osiągnięcia naukowe oraz stypendium artystyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000 rok). Grywa także na yakumogoto, reprezentując Łódzki Klub Yakumogoto podczas imprez kulturalnych o tematyce japońskiej.

Piotr Gajzler w roku 2004 ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie gitary profesora Jerzego Nalepki. Swoje umiejętności doskonalił biorąc udział w festiwalach i konkursach gitarowych m.in.: Forum – Gitarre Wien, Guitar Festival Mikulov, Ogólnopolski Konkurs Gitary Klasycznej w Koszalinie (wyróżnienie), Ogólnopolski Konkurs Gitary Klasycznej w Kielcach (II nagroda). Piotr Gajzler brał udział w letnich festiwalach muzycznych „Muzyka w Starym Klasztorze” i „Muzyczne Lato” w Grotnikach. Uczestniczy także czynnie w życiu koncertowym Akademii Muzycznej w Łodzi (Sesja Musica Moderna, „Wieczory Muzyczne”, ogólnopolska sesja „Gitara w Polskich Akademiach Muzycznych”). Obecnie Piotr Gajzler jest pracownikiem dydaktycznym Akademii Muzycznej w Łodzi.

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax (0-24) 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. (0-24) 721-24-49, www.zamek.leczyca.pl, e-mail:muzeum@zamek.leczyca.pl


Informujemy, iż na stronie zamek.leczyca.info.pl sš wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeœli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglšdarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszš Politykę Cookies.

administrator M.Koperkiewicz